• krookus22.jpg
 • krookus88.jpg
 • krookus444.jpg
 • krookus1111.jpg
 • krookus3333.jpg
 • krookus5555.jpg

 

JÕULUNÄDAL 11.- 15. DETSEMBRIL KELL 10 JA 12

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 1.-3. klasside õpilasi jõuluootuse nädalale. Räägime, keda Mugits otsustab otsima minna ja saame teada, kes soojendab südant ka kõige külmemal talvepäeval… Krõbistame piparkooke ja meisterdame. Vajalik eelregistreerimine aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või telefonil 433 8673   Palume märkida kool, klass, õpilaste arv ja kuupäev, millal soovite osaleda.

Mõlemal kellaajal ootame osalema ühte klassi!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30.novembril toimub Viljandi Huvikoolis maakonna 1.-3. klasside õpilaste loovpäev. Igast koolist saab osaleda 3 õpilast, suurematest koolidest 6 õpilast.

Täpsem info ja eelregistreerimine 23.novembrini This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.    või tel 5250332  .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Infootsimängule „Raamatutes peitub tarkus“.

Käesoleval ajal on nutiseadmete kasutamine saanud igapäevases õppetöös tavapäraseks ja oluliseks. Unustada aga ei tohiks ka raamatutest saadavaid teadmisi. Oskus kasutada teatmeteoseid, tunda nende ülesehitust ja leida kiiresti vajalikku teavet tuleb kasuks igale õppurile. Raamatutesse talletatud teadmised on usaldusväärsed ja kontrollitud. Õpilastele ilmunud tarkuseraamatute hulk on suur, sageli aga ei osata raamatutes leiduvat infot otsida ega leida.Linnaraamatukogu kutsub taas linna- ja maakonna koolide 5-ndate klasside õpilasi

8. novembril kell 11.00 raamatukogus toimuvale, teatmeteoseid tutvustavale ja neid kasutama õpetavale infootsimängule „Raamatutes peitub tarkus“.

Osalema ootame igast koolist 1 või 2   3-liikmelist võistkonda.

Tutvustame õpilastele suunatud teatmeteoseid ja anname nende kasutama õppimiseks näpunäiteid. Peale raamatute tutvustamist ootavad õpilasi küsimustelehed, millele tuleb õppetunni jooksul (45 min.) mänguks valitud trükistest vastused leida. Mäng ei nõua eelnevat ettevalmistamist vaid lihtsalt head tahet ja ergast vaimu.

Omandatud oskused teatmeteoste kasutamisel annavad õpilastele teadmise, et info leidmine raamatust on sageli kiirem ja efektiivsem kui arvutisse või IPadi sisestatud otsingumootoritest leitav teave.Osavõtust palume teatada hiljemalt 4.novembriks (õpilaste nimed, kool):

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Info: tel. 4338665; 4338666

Mängu ettevalmistamiseks kasutame järgmisi allikmaterjale:

 • Teadusraamatute sari: Teadmised 30 sekundiga(maakera, müüdid, ookeanid, inimkeha, kosmos, teadusideed ,leiutised, ilm) Tallinn, 2015-2016
 • Teadmiste entsüklopeedia, Tallinn, 2015
 • Õpilase entsüklopeedia, Tallinn, 2010, 2013
 • Õpilase ajalooentsüklopeedia, Tallinn ,2005
 • Õpilase teadusentsüklopeedia, Tallinn, 2004
 • Õpilase loomaentsükloopeedia, Tallinn, 2006
 • Ajaloo 100 suurkuju,Tallinn,2013
 • Esimeste entsüklopeedia, Tallinn,2006
 • Teaduse fantastiline maailm, Tallinn, 2014
 • 101 Eesti looma, Tallinn,2012
 • Väljendiraamat, Asta Õim, 1998
 • Suur illustreeritud sõnaraamat:eesti-vene-inglise-saksa-prantsuse. Tallinn 2013
 • Võõrsõnade leksikon,Valgus,2006

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Järjekordset ettelugemipäeva tähistame Viljandi Linnaraamatukogus 18.oktoobril,

mil ootame maakondlikule võistulugemisele 4. klasside õpilasi. Osalemine ettevalmistamist ei nõua, vajalik vaid vaid hea tahe ja esinemisjulgus.   Ootame tublisid lugejaid!

„Kõik on kõige targemad“

Sügis toob kaasa järjekordse ettelugemispäeva, mida 20.oktoobril tähistatakse Eestis juba 24.korda. Päeva tähistamiseks toimub traditsiooniline ettelugemise võistlus 4.klassidele. Ettelugemispäeva moto „Kõik on kõige targemad“ on pärit Contra samanimelisest raamatust. Sel aastal võetakse lugemisvalikusse laste koolielust jutustavaid nii uskumatuid kui ka usutavaid lugusid.

Ettelugemisvõistluse „Kõik on kõige targemad“ maakondlik voor toimub 18.oktoobril kell 13.00 Viljandi Linnaraamatukogus.

 Võistlusele ootame lugema igast linna-ja maakonna koolist ühte 4. klassi õpilast.

Osaleja loosib kohapeal ettelugemiseks teksti ja esinemisjärjekorra. Tekstiga tutvumiseks ja lugemise ettevalmistamiseks on aega 15 minutit. Teksti omandamine võib toimuda individuaalselt või juhendaja suunamisel. Ettelugemiseks on aega 3 minutit (etteloetavate tekstide pikkus valitakse antud ajapiirangut arvestades). Lugemist hindab žürii. Tublimatele lugejatele auhinnad!

 Parim maakonna ettelugeja esindab Viljandimaad Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuval vabariiklikul ettelugemise võistlusel 21.oktoobril kell 12.00

Valiku kirjandusest leiab aadressil http://www.elk.ee/?page_id=25478

Osavõtust palume teatada hiljemalt 13.oktoobriks (õpilase nimi, kool, juhendaja) aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Info tel.: 4338666, 4338665

Lugemiseni!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kultuurikonksuke alustab uue hooajaga!

 • Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke, Minu maailm
 • Iga kuu 15.kuupäevaks (septembrist maini) esitatakse ajakirjade sisu kohta küsimused, mis avaldatakse raamatukogu kodulehel ja raamatukogu laste-ja noorteosakonna teadetetahvlil.
 • Vastused tuleb esitada järgmise kuu 1. kuupäevaks aadressil

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Vastused võib tuua ka raamatukogu laste-noorteosakonda(Tallinna 11/1)

 • Küsimuste õiged vastused avaldatakse raamatukogu kodulehel ja lasteosakonna teadetetahvlil
 • Igal kuul loosime kõigi osalejate vahel välja Konksukese logoga kruusid. Võitjatega võetakse ühendust, et leppida kokku auhinna kättesaamine.
 • Viktoriini vahekokkuvõtete tegemine toimub kahes voorus (september-detsember, jaanuar-mai)
 • Mõlema vooru lõpetamisel tunnustatakse osalejaid ning kohtutakse külalisega.

Konksukeses osalemine annab uusi teadmisi, laiema silmaringi ja harjutab õpilaste funktsionaalset lugemisoskust!

 Info:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

4338665;4338666

Viktoriinisarja toetab Eesti Kultuurkapitali Viljandi Ekspertgrupp ja Viljandi Omavalitsuste Liit

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VIKTORIINISARI 5L

(Loov Loodus Loomiseks Loodud Linnas)

5L-is osalemine annab uusi teadmisi, laiema silmaringi ja harjutab õpilaste funktsionaalset lugemisoskust!

Info:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

4338665;  4338666

Viktoriinisarja toetab Viljandi Omavalitsuste Liit ja Kultuurkapitali    Viljandimaa Ekspertgrupp 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klassiõpetajate augustikuu nõupidamine toimub 23. augustil 2017. kell 10 Maavalitsuse suures saalis.

Lektor: pr Pille Liblik,  Haridus- ja Teadusministeeriumi Üldharidusosakonna asejuhataja.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaapani muinasjutunädal raamatukogus 23.-25. mail

kell 10.30 ja 12.00

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 2.-4. klassi õpilasi raamatukokku muinasjutunädalale. Räägime Jaapanist ja loeme Nihon-koku riigi muinasjutte.

Vajalik on eelregistreerimine. Osavõtu soovist palume teatada hiljemalt 17. maiks aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Info telefonil 433 8666

Palume märkida kool, klass ja kuupäev, millal soovite osaleda.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Raamatukogu ootab külla!

Esimene kooliaasta hakkab lõpule jõudma, lugemine juba selgeks saanud ja on aeg raamatukoguga lähemalt tutvust teha!
Viljandi Linnaraamatukogu ootab esimese kooliaasta lõpetanud õpilasi linnaraamatukokku tutvumiskäigule!
Teeme ringkäigu kogu majas, põhjalikumalt räägime laste-ja noorteosakonnast. Tutvustame ja näitame erilisi
ja huvitavaid raamatuid
Ootame linna- ja maakonna koolide I klasse külla järgmistel kuupäevadel:
16.05 kell 10.00
12.00
17.05 kell 10.00
18.05 kell 10.00
12.00
19.05 kell 11.00 + 12.00 esineb raamatukogus Gustavsonide nukuteater
Palume külastusaeg eelnevalt kokku leppida: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
tel. 4338666, 4338665

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

LUULELUGEMISE VÕISTLUS    ELLEN NIIDUGA MIDRIMAAL


Üldhariduskoolide 1.-6. klassidele mõeldud vabariiklik etluskonkurss „Ellen Niiduga Midrimaal“ ootab 20. märtsil kuuendat korda Tapale igast vabariigi maakonnast kahte esinejat (1 nooremast ja 1 vanemast vanuserühmast) esitama Ellen Niidu lasteluuletust ja ühte vabalt valitud eesti lastekirjaniku luuletust. Esinemise pikkus kuni 6 minutit.
Selgitamaks välja Viljandimaa esindajad toimub Viljandi Linnaraamatukogus
8. märtsil kell 12.00
etlusvõistluse „Ellen Niiduga Midrimaal“ maakondlik voor.
Ootame igast linna-ja maakonna koolist kahte etlejat:
-  Noorem vanuserühm - esineja 1.-3.klassist
-  Vanem vanuserühm - esineja 4.-6. klassist
Ootame rohket osavõttu!
Osalejatest palume teada anda hiljemalt 3.märtsiks:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
tel.4338666 , 4338665

Osavõtjatele auhinnad!
Üritust toetavad KULKA Viljandimaa ekspertgrupp, Viljandi Omavalitsuste Liit

....................................................................................................................................................................................................................................................

3. klasside õpioskuste päev

3. klasside õpioskuste päev Viljandi Jakobsoni Koolis 17.märtsil 2017 kell 12.00.
Iga kool võib osaleda kolme õpilasega. Igal osalejal tuleb kaasa võtta kirjutusvahend ja nutiseade (telefon või tahvel) koos allalaetud QR koodi lugejaga.
- Eelregistreerimine hiljemalt 10. märtsiks aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
- Eelregistreerimisel märkida ära õpilaste nimed, kool ja ka toitlustamise vajadus (mitu last, kes maksab

 ....................................................................................................................................................................................................................................................

Vabariiklik kirjandusmäng


8.aprillil toimub Eesti Rahvusraamatukogus üleriigiline 3.-4. klasside õpilaste kirjandusmäng.
Viljandi Linnaraamatukogu korraldab maakondliku vooru 29.märtsil kell 11.00. Traditsioonilises lasteraamatupäevale pühendatud täringumängus selgitame välja tublima võistkonna esindamaks meie maakonda vabariiklikul võistlusel. Täringut veeretades tuleb vastata küsimustele, mis koostatud esitatud kirjanduse põhjal.
Võistlema ootame igast koolist 3-liikmelist võistkonda. Mängus osalemisest palume teada anda hiljemalt 25.märtsiks aadressil: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Sel aastal on mängus osalemiseks vajalik tutvuda järgmiste raamatutega:
1. Priilinn, Ketlin Evelini uued lood. Tänapäev, 2016
2. Raud, Piret Lugu Sandrist,Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist. Tänapäev, 20!5
3. Reinaus, Reeli Pärdik Päär ja hauaröövlid. Tänapäev, 2015
4. Tomusk, Ilmar Digipöörane kool. Tammeraamat, 2015
5. Barnett, Mac Kaks kaaki. Sinisukk, 2016
6. Ohlsson, Kristina Klaaslapsed. Tiritamm, 2016
7. Parr, Maria Vilgukivioru Tonje. Eesti Raamat, 2013
8. Riddell, Chriss Ada Goot ja kummitushiir. Tammeraamat, 2015
9. Walliams, David Jube tädi. Tänapäev, 2016
Täring ootab veeretamist!
Tublimatele auhinnad ja tänukirjad!
Üritust toetavad VOL ja KULKA Viljandi Ekspertgrupp

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30.novembril kell 12.00- 14.30 toimub Viiratsi Koolis maakonna 1.-3. klasside õpilaste loovpäev. Igast koolist saab osaleda 3 õpilast, suurematest koolidest 6 õpilast.

Täpsem info ja eelregistreerimine 25.novembrini This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.    või tel 5250332  .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Linnaraamatukogu kutsub taas linna- ja maakonna koolide 5-ndate klasside õpilasi   28.oktoobril kell 11.00   raamatukogus toimuvale teatmeteoseid tutvustavale ja neid kasutama õpetavale infootsimängule „Raamatutes peitub tarkus“. Osalema ootame igast koolist 1 või 2-3-liikmelist võistkonda.

Tutvustame lühidalt õpilastele suunatud teatmeteoseid ja anname nende kasutama õppimiseks näpunäiteid. Peale raamatute tutvustamist ootavad õpilasi küsimustelehed, millele tuleb õppetunni jooksul(45 min.) mänguks valitud trükistest vastused leida. Mäng ei nõua eelnevat ettevalmistamist vaid lihtsalt head tahet ja ergast vaimu.  Osavõtust palume teatada hiljemalt 24.oktoobriks (õpilaste nimed, kool):   This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.Info: tel. 4338665; 4338666

Mängu ettevalmistamiseks kasutame järgmisi allikmaterjale:

 • TEA laste –ja noorteentsüklopeedia 1-3 , Tallinn, 2007-2008
 • Õpilase entsüklopeedia, Tallinn, 2010, 2013
 • Õpilase ajalooentsüklopeedia, Tallinn ,2005
 • Õpilase teadusentsüklopeedia, Tallinn, 2004
 • Õpilase loomaentsükloopeedia, Tallinn, 2006
 • Ajaloo 100 suurkuju,Tallinn,2013
 • Esimeste entsüklopeedia, Tallinn,2006
 • Teaduse fantastiline maailm, Tallinn, 2014
 • 101 Eesti looma, Tallinn,2012
 • Väljendiraamat, Asta Õim, 1998
 • Võõrsõnede leksikon,Valgus,2006
 • Maakera 30 sekundiga, Tallinn, 2015
 • Müüdid 30 sekundiga, Tallinn, 2015

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Viljandi linnaraamatukogu alustab uue hooajaga ja kutsub osalema viktoriinisarjades. 

Täpsem info:

http://raamatukogu.viljandi.ee/viktoriin-kultuurikonksuke

 1. http://raamatukogu.viljandi.ee/viktoriin-5l-5.-7.-klassi-opilastele

We have 6 guests and no members online